Walencja to trzecie co do wielkości miasto w Hiszpanii, położone na Wybrzeżu Kwiatu Pomarańczy (Costa del Azahar). Miejsce to oferuje niezliczoną ilość atrakcji – od historycznego centrum, przez lokalne targi, plaże, aż po centrum współczesnej architektury Miasto Sztuki i Nauki zaprojektowane przez Santiago Calatravę. Co roku w marcu odbywa się tutaj festiwal Las Fallas na cześć świętego Józefa.
Naplánuj sobie wakacje z naszym praktycznym przewodnikiem.
Miasto Sztuki i Nauki jest obecnie największym kompleksem kulturalnym i naukowym w Europie, stając się symbolem Walencji. Zostało zaprojektowane przez walenckiego architekta Santiaga Calatravę i zbudowane w latach 1991–2005.
Ratusz na głównym placu Plaza del Ayuntamiento w Walencji. Budynek ratusza został zbudowany w latach 1758 do 1763. W środku budynku znajduje się wieża zegarowa. Wstęp do ratusza jest bezpłatny, nie przegap widoku na Plaza del Ayuntamiento z balkonu ratusza na pierwszym piętrze.
Lokalny rynek w centrum Walencji z świeżymi owocami, rybami i warzywami. Rynek jest jednym z najstarszych i nadal funkcjonujących europejskich rynków. Jest otwarty od poniedziałku do soboty, od 7:00 do 15:00. Budynek został zbudowany w 1914 roku.
Ogrody Turii to publiczny park miejski o powierzchni około 110 hektarów, położony w centrum Walencji. Rozciągają się na 9 kilometrów zieleni, z których korzystają zarówno mieszkańcy, jak i turyści do rekreacji, pikników oraz wypoczynku. Rozległe ogrody zostały zbudowane na dawnej korytarze rzeki Turia, której bieg zmieniono w celu zapobiegania ciągłym powodziom w mieście.
Torre del Micalet, znana również jako El Miguelete, znajduje się na placu Plaza de la Reina w Walencji. Jest dzwonnicą katedry w Walencji. Budowa rozpoczęła się w XIV wieku. Wieża ma wysokość 70 metrów i prowadzą do niej 207 schodów. Jest to jedna z najczęściej odwiedzanych atrakcji w mieście, oferująca wspaniały widok na Walencję. Wstęp kosztuje 2 euro.
Katedra w Walencji jest jednym z głównych zabytków Walencji, usytuowana na placu Plaza de la Virgen. Została wybudowana w XIII wieku na cześć Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny przez króla Jakuba I.